اسکن پا در تهران

اسکن پا در تهران و کرج به صورت کاملاً تخصصی و توسط دستگاه های پیشرفته؛ در کلینیک سلامت پا پردیس انجام می‌شود. جهت آگاهی نسبت به قیمت اسکن کف پا و نوبت گیری، می توانید از طریق شماره های درج شده، با ما در تماس باشید.

اسکن پا یکی از جدیدترین تکنولوژی ها و فناوری هایی است که به جهت معاینه دقیق تر برای آگاهی نسبت به دلایل پا درد، انجام می شود. این روش نوین با استفاده از دو نوع اسکنر یعنی اسکنر های نوری و اسکنر فشاری انجام میشود. تفسیر اسکن کف پا بر عهده فرد متخصص می باشد.

قیمت اسکن کف پا بستگی به تعرفه های که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌کند؛ نوع دستگاه و خدمات ارائه شده توسط کلینیک می باشد.

کادر تخصصی کلینیک سلامت پا پردیس، در دو شعبه تهران و کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.، تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، روبروی مجتمع تجاری پالادیوم، ساختمان پیراسته، طبقه ۴، واحد ۴۱ است. جهت نوبت دهی با شماره ۰۹۱۲۹۳۷۱۰۸۳ تماس حاصل نمایید.

چه زمانی نیاز به اسکن کف پا داریم؟

یکی از مهمترین دلایل اسکن پا، ساخت کفی طبی است. در گذشته، این کار با قالب گیری از پای فرد توسط گچ های مخصوص صورت می گرفت.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، به سادگی با اسکن پا و تفسیر اسکن کف پا، شکل پای هر فرد به خوبی مشخص شده و به سادگی می‌توان اطلاعات آن را به نرم‌افزار دستگاه مربوطه داد؛ تا این دستگاه کفی مخصوص پای هر فرد را بسازد.

علاوه بر این، تفسیر اسکن کف پا به فرد متخصص این امکان را می دهد تا مشکلات مختلف موجود در استخوان بندی پای فرد بیمار پیدا کرد. به عنوان مثال بسیاری از مواقع علت درد پا، صافی کف پا یا کجی شست پا می باشد. به کمک اسکن پا در تهران یا سایر نقاط ایران و تفسیر اسکن کف پا، می‌توان ساختار کامل پا را متوجه شده، در نتیجه به علت بسیاری از دردها در پا، کمر و حتی گردن پی ببریم.

بیشتر بخوانید: اسکن کف پا در تهران

اسکن کف پا سه بعدی

اسکنرهای سه بعدی از لیزر دوربین‌های پیشرفته تشکیل شده‌اند. دستگاه های اسکنر سه بعدی می ‌توانند اطلاعاتی بسیار دقیق را با سرعت زیادی در اختیار فرد متخصص قرار دهند.

نحوه کار دستگاه اسکنر سه بعدی به این صورت است که فرد بیمار نخست بر روی صفحه مشخصی و در موقعیت صحیح قرار می گیرد. در ادامه فرایند اسکن کف پا به صورت کاملا خودکار آغاز می شود. پس از تنها چند ثانیه، دستگاه مدل سه بعدی از کف پای فرد بیمار را بر روی مانیتور نمایش می دهد.

در نتیجه، با اسکن پا با استفاده از اسکنر های سه بعدی؛ تصویری کاملا واضح از کف پا و ساختار و ابعاد بخش‌های مختلف، نمایش داده می شود. در نهایت نیز با تفسیر اسکن کف پا، می توان هم دلیل دردهای پا، کمر یا گردن را فهمیده؛ و هم می توان اقدام به ساخت یک کفی پا کاملاً مخصوص پای فرد بیمار کرد.

اسکن پا در تهران

انواع روش های اسکن پا

اسکن پا در تهران و در سایر شهرهای ایران، به دو صورت کلی در حالت ایستاده یا استاتیک و در حال راه رفتن یا دینامیک انجام می شود.
دستگاه های اسکن پای دینامیک، به سنسور های فشاری مجهز هستند. هنگامی که فرد در حال راه رفتن روی صفحه مخصوص اسکنر می باشد؛

اسکن کف پا انجام شده و شمای سه بعدی ساختار کف پای فرد بیمار روی مانیتور نمایش داده می شود. در روش اسکن کف پای ثابت یا استاتیک، فرد بدون تحرک بر روی صفحه می ایستد.

بیشتر بخوانید: کاربرد های اسکن کف پا 

کاربرد نتایج اسکن کف پا

برای افرادی که به دردهای مزمن در ناحیه زانو و پا و کمر مبتلا هستند؛ وعده رفع این مشکلات در تنها چند روز، یک خبر بسیار شادی آور محسوب می‌شود.

این مسئله به هیچ عنوان دور از ذهن نیست. تکنولوژی در زمینه درمان درد های مزمن نیز به کمک آمده و این بار این مهم، توسط اسکن تحقق می‌یابد. قیمت اسکن کف پا به نسبت باری که این تکنولوژی از روی دوش تیم پزشکان برداشته، و دردی که بیمار را از آن نجات می‌دهد؛ بسیار ناچیز است.
اسکنر های پا، تجهیزات مدرن و تخصصی پرکاربردی هستند که امروزه در زمینه تشخیص علل درد پا، بسیار کمک کننده می باشند. حوزه ارتوپدی فنی، از این تکنولوژی بهره بسیار میگیرد.

عمده دلیل دردهای مزمن در ناحیه پا، به این جهت است که فشار ناشی از وزن بدن به صورت نامتناسب بر روی پاها تقسیم شده است. با تفسیر اسکن کف پا، می‌توان به خوبی نحوه توزیع فشار را بر روی پا مشاهده کرده و در نتیجه به علت برخی دردها پی برد.

تفسیر اسکن کف پا، اطلاعات زیادی را در اختیار متخصصین قرار می دهد. مهمترین کاربرد نتایج اسکن پا، ساخت کفی طبی می باشد. افرادی که مبتلا به دردهای شدید در زانو یا پا هستند و یا افراد مبتلا به بیماری دیابت، با ساخت کفی های طبی پس از تفسیر نتایج اسکن کف پا ایشان، می‌توانند کمک زیادی به بهبود دردهای خود نمایند.

کفشهای طبی نه ‌تنها جهت بهبود درد و رفع این معضل مورد کاربرد قرار گرفته؛ بلکه در بسیاری از مواقع به خصوص برای کودکان، می تواند منجر به اصلاح برخی ایرادات ساختاری در پا مانند صافی کف پا، والگوس زانو، کالکانئوس والگوس و از این دست شود.

اسکن پا در تهران

در این مطلب، اطلاعاتی هر چند جزئی در ارتباط با اسکن پا و دلایل انجام این عمل، در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. توصیه ما در تیم نویسندگان وب سایت فوت اسکن به شما عزیزان این است که در صورتی که مدتی است که از درد پا رنج می برید؛ حتماً روش جدید تشخیص اسکن پا در تهران یا سایر نقاط ایران را مورد استفاده قرار دهید.

با تفسیر اسکن پا، به سادگی می‌توانید علت درد های موجود در ناحیه پا و یا حتی کمر و گردن خود را فهمیده؛ و اقدام به درمان نمایید. کادر تخصصی کلینیک پا پردیس، با سالها تجربه در زمینه اسکن پا در تهران و کرج، با افتخار آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

جهت تماس با شعبه تهران کلینیک پا پردیس کافی است با شماره تلفن ۰۹۱۲۹۳۷۱۰۸۳ تماس بگیرید. در صورت تمایل به مراجعه حضوری، شعبه تهران کلینیک سلامت پا پردیس در تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، روبروی مجتمع تجاری پالادیوم، ساختمان پیراسته، طبقه ۴، واحد ۴۱ واقع شده است.

پانوشت: اسکن پا در تهران، اسکن کف پا، اسکن سه بعدی کف پا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *