درمان صافی کف پا در تهران

درمان صافی کف پا در تهران با استفاده از دستگاه های اسکن پا در کلینیک سلامت پا پردیس صورت می گیرد. کلینیک سلامت پا پردیس مجهز به پیشرفته ترین دستگا های اسکن پا در تهران می باشد. بنابراین به موجب دستگاه های مناسب و پیشرفته روز دنیا تشخیص و به دنباله آن درمان صافی کف پا در تهران به بهترین شکل انجام می شود.

همشهریان عزیز می توانند در صورتی که به دنبال درمان صافی کف پا در بزرگسالان و کودکان هستند؛ به کلینیک پردیس مراجعه نمایند. کلینیک سلامت پا پردیس علاوه بر دسترسی به دستگاه های تخصصی از افراد متخصص و با تجربه نیز بهره جویند. بنابراین کمترین وقت را برای تشخص و درمان صافی کف پا در تهران صرف می کنند.

همشهریان عزیزی که به دنبال این هستند که بدانند برای درمان کف پای صاف به چه دکتری باید مراجعه کرد؛ می توانند در اسرع وقت نسبت به درمان صافی کف پا در تهران اقدام کنند.

درمان صافی کف پا در تهران

قوس کف پا به حدودی از انگشتان تا پاشنه پا را می گویند. هر یک از اعضای بدن برای حفظ بقا و سلامت انسان دارای وظایفی هستند. از جمله وظایف قوس کف پا، کمک به توزیع متوازن وزن بدن در هنگام ایستادن و راه رفتن است. قوس کف پا در حین محکم بودن، قابلیت انعطاف پذیری دارد و از این روست که می تواند فشارهای وارده به پا را تحمل کند.

همچنین قوس کف پا می تواند نیروهای وارد شده از طرف زمین به بدن را کاهش دهد. بنابراین وجود این گودی در پا به اندازه خود لازم و ضروری است. بعضی افراد در بدن خود فاقد این گودی هستند یا میزان گودی کف پای آنها کم است. به بیان دیگر این گونه از افراد دارای کف پای صاف هستند و به صافی کف پا دچار می باشند.

نرمی مفصل در ناحیه قوس کف پا موجب صافی کف پا می شود. از عوامل دیگر برای صافی کف پا می توان به تشکیل نشدن کامل یک یا دو استخوان در ناحیه مچ و کف پا یا چسبیدن آن ها به یکدیگر را نام برد.

صافی کف پا در افراد مختلف متفاوت است و به دو صورت صافی کف پای انعطاف پذیر و صافی کف پای سخت یا غیر قابل انعطاف دیده می شود. در صافی کف پای انعطاف پذیر قوس کف پای فرد با گذاشتن پا بر روی زمین گودی خود را از دست می دهد. در حالت صافی کف پای سخت قوس کف پا در فرد مشاهده نمی شود و ممکن است با افزایش سن تشدید شود. هزینه جراحی صافی کف پا نیز بسته به نوع آن، می تواند متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: اسکن پا در تهران

دلایل ابتلا به صافی کف پا

بهتر است بدانید چه افرادی بیشتر به صافی کف پا دچار می شوند. افرادی که در سابقه خانوادگی آنان، صافی کف پا وجود داشته است. افرادی که دارای عضلات ضعیف در قوس کف پا هستند. افرادی که بیماری های آرتروز یا رماتیسم مفصلی دارند ممکن است به عارضه صافی کف پا دچار شوند.

افرادی که دچار اضافه وزن و دیابت هستند. زنان ممکن است در طول بارداری به صافی کف پا دچار شوند.

رفع این عارضه اهمیت زیادی داشته تا جایی که افراد حاضر به تقبل هزینه عمل کف پای صاف هستند.

صافی کف پا در کودکان و بزرگسالان دیده می شود. کودکان معمولا تا سن ۵ سالگی یا بالاتر صافی کف پا ندارد. در صورتی که در بعضی کودکان صافی کف پا تا دوران بلوغ ادامه پیدا می کند. صافی کف پا در کودکان موجب حس درد نسبت به لمس پا یا مچ پا و درد در هنگام راه رفتن شود. ممکن است

این بیماری در کودکان با عارضه کج شدن پاشنه ها رو به بیرون همراه باشد. ممکن است کودک شما نسبت به انجام فعالیت های ورزشی و جسمانی که موجب درد در پا میشود، خودداری کند.

بزرگسالان نیز دچار صافی کف پا می شوند. صافی کف پا در بزرگسالان ممکن است علائمی مانند: درد کف پا در قسمت قوسی شکل، درد عضله ساق پا، زانو درد، درد مفصل ران، درد پشت و کمر را داشته باشند.

بیماران مبتلا به صافی کف پا برای تشخیص این بیماری می توانند از دستگاه های اسکن پا استفاده کنند. بنابراین همشهریان عزیز می توانند برای تشخیص کف پای صاف خود از دستگا های اسکن پا در کلینیک سلامت پا پردیس بهره جویند.

همچنین برای درمان صافی کف پا در تهران به کلینیک سلامت پا پردیس مراجعه کنند. در نتیجه با استفاده از تفسیر اسکن پا، می توان ورزش مناسب برای صافی کف پا را به عنوان یک راه درمان صافی کف پا در بزرگسالان، ارائه کرد.

درمان صافی کف پا در تهران

اقدامات لازم برای صافی کف پا، ورزش و عمل جراحی

برای درمان قطعی صافی کف پا در وهله اول می بایست از تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی استفاده کنید. در اکثر بیماری ها با استفاده از پیشگیری می توان هزینه عمل کف پای صاف را کاهش داد. در صافی کف پا نیز می توان بیماری را با انجام حرکات مخصوص و استفاده از کفی طبی و کفش های طبی بیماری را برطرف کرد.

همچنین درمان صافی کف پا در طب سنتی نیز پیش بینی شده است. ورزش های مناسب برای صافی کف پا نیز وجود دارند.
در بعضی مواقع ممکن است با انجام کارهای موجود این بیماری برطرف نشود. پزشک می تواند برای درمان، عمل جراحی را پیشنهاد دهد. از جمله ورزش های مناسب برای کف پا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

با استفاده از یک حوله به قوس کف پای خود کمک کنید. به این طریق که حوله را روی زمین گذاشته و توسط پای انگشتان حوله را به سمت خود جمع کنید و بکشید. دستان خود را به دیوار بگذارید و یک پای خود را در جلو و پای دیگر را عقب تر قرار دهید. سعی کنید پای جلو را تا جایی خم کنید که در پای عقب کشش را احساس کنید. همان طور که دستانتان را روی دیوار گذاشته اید، این بار پای جلو خود را خم کنید تا جایی که کشش را احساس کنید.

در حرکت بعدی، روی زمین نشسته و پاهای خود را دراز کنید. در این حالت سعی کنید پنجه انگشتان را به سمت بیرون و بالا حرکت دهید. روی سطح بلند مانند پله بیاستید. در این حالت پنجه پا را روی پله قرار دهید، در حالی که پاشنه پا را به سمت زمین پایین می آورید. در حالت کشش زیادی را در ساق پا احساس می کنید.

بیشتر بخوانید: صافی کف پا به چه علت ایجاد می‌شود؟

درمان صافی کف پا در طب سنتی

برای درمان صافی کف پا در طب سنتی هم راهکارهایی وجود دارد که می توانید از آن ها بهره جوید. در هنگامی که در حال استراحت هستید یا تلویزیون تماشا می کنید، می توانید پای خود را ماساژ دهید. به این منظور بطری آب را روی زمین قرار دهید و آن را با استفاده از پا حرکت دهید.

همچنین می توانید داخل بطری را از آب گرم پر کنید پای خود را ماساژ آب گرم دهید. افرادی که دچار صافی کف پا هستند، سعی کنند کمتر از کفش پاشنه بلند استفاده کنند. کفش پاشنه بلند موجب تشدید تضعیف عضلات و تاندون های پا می شود. کفش پاشنه بلند موجب می شود، قوس پا بیشترین فشار را متحمل شود. بهتر است از اینگونه کفش ها اجتناب بورزید. همچنین از کفش های پنجه باریک، کفش تنگ، کفش چرمی تخت و کفش های صاف استفاده نکنید.

کفش های کهنه و استفاده شده را دور بریزید. استفاده از کفش ورزشی بند دار برای افراد داری کف پای صاف مناسب ترین گزینه است. شما می توانید از غلتاندن یک توپ تنیس زیر پای خود برای قوس دادن به کف پا استفاده کنید. برای این ورزش لازم است روی صندلی نشسته، سپس حرکت را انجام دهید.

پانوشت: درمان صافی کف پا در تهران، دلایل صافی کف پا، روش های درمان صافی کف پا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *