علت زانو درد

علت زانو درد چیست؟ چه کسانی به این درد دچار می شوند؟ زانو درد یکی از شایع ترین مشکلاتی است که افراد را در هر سنی، مبتلا می کند. میزان این درد از شدید تا خفیف متغییر است و ممکن است از دردی طاقت فرسا و یا تیر کشنده متفاوت باشد. برخی از این درد ها ممکن است در هنگام خواب و یا فعالیت شدید تر شود. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با دلایل زانو درد و درمان زانو درد بدون جراحی صحبت کنیم. اگر شما هم از این مشکل رنج می برید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

علت زانو درد

وارد شدن ضربه

درد زانو ممکن است ناشی از ضربه و صدماتی باشد که به زانو وارد شده است. ضرمه می تواند موجب در رفتگی و شکستگی استخوان و یا پارگی مینیسک داخل زانو شود.

بیماری های عفونی و یا التهابی

آرتریت چرکی نام یک نوعی از عفونت است که باعث چرک کردن زانو می شود. علاوه بر این زانو در بیمارهای التهابی مثل آرتریت روماتوئید می تواند به وجود آید.

بیماری های متابولیک

بیماری هایی همچون نقرس، با رسوب اسید اوریک داخل زانو، باعث ایجاد تورم و التهاب و در نتیجه درد زانو می شوند. همچنین بیماری آرتروز یا استئوآرتریت که به دلیل کار کردن زیاد و ساییدگی به وجود می آید.


بیشتر بخوانید: درمان خانگی درد زانو


علت زانو درد

درمان زانو درد بدون جراحی

اکثر بیمارانی که دچار این مشکل هستند، پس از ویزیت توسط پزشک، و تجویز داروهای التهابی و فیزیوتراپی و یا استفاده از زانو بند بهبود پیدا می کنند و احتیاجی به جراحی ندارند. در ادامه به برخی از روش های غیر جراحی درمان زانو درد می پردایم.

فیزیوتراپی برای زانو درد

یکی از روش های تاثیر گذار برای بازیابی دامنه حرکات زانو، فیزیوتراپی و ورزش است. انجام تمرین های کششی و تقویتی برای توان بخشی به زانو زیر نظر یک متخصص یکی از اقدامات مهم برای درمان محسوب می شود.


بیشتر بخوانید: علائم آرتروز زانو


لیزر درمانی برای زانو درد

این روش معمولا برای بیمارانی استفاده می شود که علت زانو درد آن ها متنوع است. در این حالت با روش لیزر درمانی امکان کاهش و حذف درد، التهاب و ورم وجود دارد. پرتو لیزر توانایی نفوذ ۲ تا ۵ سانت زیر پوست را دارد و به تدریج پس از چند جلسه باعث بهبود بافت آسیب دبده می شود.

کفش و زانو بند طبی

برای درمان درد زانو لازم است که از کفش هایی که پاشنه کوتاهی دارند و به اصطلاح طبی و نرم هستند استفاده کرد، چرا که کفش های پاشنه بلند می توانند باعث افزایش فشار به مفاصل زانو شوند. همچنین در مواردی که بیمار از بیماری  استئو آرتریت رنج می برد، استفاده از زانو بند می تواند موثر واقع شود.

تزریق کورتیکو استروئید برای زانو

در زمانی که بدن بیمار به دارو های مسکن و خوراکی واکنش نشان ندهد، تزریق کورتیکو استروئید می تواند موثر واقع شود. این روش برای کاهش التهاب در مفاصل آسیب دیده بسیار موثر است و فرد می تواند در یک مفصل برای سه تا چهار بار در سال استفاده کند.

تزریق اسید هیالورونیک برای زانو

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در بدن است که تزریق آن می تواند برای درد زانو و لگن موثر واقع شود.

پاسخ به متداول ترین سوال ها

علت زانو درد چیست؟

بیماری های متابولیک
وارد شدن ضربه
بیماری های عفونی و یا التهابی

لیزر درمانی برای زانو درد در چه مواقعی استفاده می شود؟

این روش معمولا برای بیمارانی استفاده می شود که علت زانو درد آن ها متنوع است. در این حالت با روش لیزر درمانی امکان کاهش و حذف درد، التهاب و ورم وجود دارد. پرتو لیزر توانایی نفوذ 2 تا 5 سانت زیر پوست را دارد و به تدریج پس از چند جلسه باعث بهبود بافت آسیب دبده می شود.

در ه مواقعی تزریق کورتیکو استروئید برای زانو استفاده می شود؟

یک ماده طبیعی در بدن است که تزریق آن می تواند برای درد زانو و لگن موثر واقع شود.

 

پانوشت: علت زانو درد چیست؟ , درمان زانو درد بدون جراحی , علت درد زانو هنگام خواب

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *