بهترین مرکز درمان آرتروز زانو

کلینیک سلامت پا پردیس در کرج با بیشترین تجربه و بهترین دستگاه های تخصصی آماده خدمت رسانی به مراجعین گرامی در زمینه های اسکن پا، درمان درد کف پا، درمان درد ساق پا، درمان صافی کف پا، درمان درد کمر، درمان درد زانو، درمان آرتروز زانو، درمان انحراف زانوی ضربدری، درمان میخچه، درمان خار پاشنه و انجام کلیه خدمات مربوط به اسکن پا در کرج و تهران می باشد.

درد زانو از رایج ترین دردها و مشکلات عضلانی و اسکلتی در میان افراد جامعه است.

وظیفه اصلی زانو، خم و راست شدن و تحمل وزن بدن با همراهی مچ پا و لگن است.

به دلیل اینکه مفصل زانو و رباط های آن بیش از سایر مفاصل بدن درگیر فعالیت هستند، احتمال درد و التهاب در این ناحیه بیش از سایر نواحی بدن است.

بیشتر بخوانید: درد زانو Knee Pain چیست؟

آرتروز

آرتروز زانو در کرج

آرتروز زانو یک بیماری مزمن است که با تخریب درجه‌ای غضروف زانو همراه است.

غضروف یک بافت نرم و لطیف است که سطح استخوان‌ها را پوشش می‌دهد و به عنوان یک وسیله جذب ضربه در مفاصل عمل می‌کند. در صورتی که غضروف زانو تخریب شود، استخوان‌های زانو به هم برخورد می‌کنند و باعث درد، سفتی و قلاده شدن زانو می‌شود.

علت ایجاد درد زانو

معمولا درد زانو در اثر ایجاد ساییدگی یا تخریب زانو (ارتروز مفاصل زانو )، و همچنین در اثر انحراف زانو بشکل پرانتزی یا ضربدری ایجاد می شود.

استراحت به زانو به میزانی درد زانو را کاهش می دهد و سبب جلوگیری از آسیب بیشتر است.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کنم؟

اگر نشانه های شما بعد از چند روز استراحت از بین نرفت، شما باید جهت درمان مراجعه کنید،
ما به شما کلینیک سلامت پا پردیس را توصیه می کنیم تا با معاینه و انجام اسکن پا دلیل ایجاد کننده درد تشخیص داده شده و روشی مناسب برای درمان آرتروز زانو بیمار فراهم شود.

رمان آرتروز زانو

علائم و نشانه ها آرتروز زانو

آرتروز زانو یک بیماری مزمن تنها نیست و معمولاً در اثر سایر مشکلات به وجود می آید. علائم آرتروز زانو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد زانو: درد زانو ممکن است به صورت ملایم یا شدید باشد، به طور خاص در هنگام حرکت و فعالیت های روزمره احساس می شود.
استخوانی شدن: زانو ممکن است سفت و سخت شود، به طوری که حرکت آسان نباشد.
آویزانی زانو: این حالت زمانی رخ می دهد که یک شخص قادر به تمدید کامل زانو نیست.
تورم زانو: زانو ممکن است در نتیجه التهاب و تورم باشد.
قلاده شدن زانو: این حالت زمانی رخ می دهد که زانو از حالت خود خارج می شود و یا ممکن است با صدایی خرد شود.
در صورت تجربه هر یک از این علائم، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.

نحوه تشخیص آرتروز زانو

تشخیص آرتروز زانو بر اساس معاینه پزشکی، تاریخچه پزشکی بیمار و برخی آزمایش‌های تشخیصی صورت می‌گیرد. برخی از روش‌های تشخیصی آرتروز زانو عبارتند از:
۱-معاینه فیزیکی: با معاینه زانو، به دنبال علائم و نشانه‌های بیماری مانند درد، سفتی، تورم و صدای خرد شدن مفصل، می‌گردد.
۲-آزمایش‌های تصویری: برای تشخیص آرتروز زانو، از آزمایش‌های تصویری مانند رادیولوژی استفاده می‌شود. این روش کمک می‌کنند تا تخریب غضروف، سایش استخوان‌ها و تغییرات دیگر در مفصل زانو را تشخیص دهند.

درمان آرتروز زانو در تهران

بهترین روش درمان بدون درد و غیر جراحی آرتروز زانو استفاده از دستگاه فوت اسکن است که یک تکنولوژی پیشرفته است که با استفاده از فناوری اسکن پا و تصاویر رنگی و دقت بالایی که دارد مشکلات زانو را مشخص می کند. شما بیماران عزیزی که به این عارضه دچار هستید برای درمان می توانید به شعبه ما در تهران مراجعه کنید. 

آدرس کلینیک سلامت پا پردیس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، روبروی مجتمع تجاری پالادیوم، ساختمان پیراسته، طبقه ۴، واحد ۴۱ مراجعه نمایید. تلفن تماس و نوبت دهی ۰۹۱۲۹۳۷۱۰۸۳ می باشد.

درمان آرتروز زانو در کرجدرمان آرتروز زانو در کرج

در کلینیک سلامت پا پردیس با استفاده از تکنولوژی Foot Scan بهترین روش غیر جراحی برای تشخيص و درمان همزمان مشکلات انحراف زانو فراهم می‌شود.
بنابراین، با مراجعه به کلینیک سلامت پای پردیس می‌توانید با استفاده از روش های جدید به بهبود درد زانو وآرتروز خود برسید.
آدرس کلینیک سلامت پا پردیس: کرج ، چهارراه طالقانی، به سمت میدان سپاه، روبروی داروخانه هلال احمر، ابتدای بلوار قائم، ساختمان جهان نما، طبقه ۵، واحد ۱۵ مراجعه نمایند. تلفن های تماس و نوبت دهی ۰۹۳۵۹۵۹۶۳۵۳ و ۰۲۶۳۲۷۴۶۸۹۰ می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با مرکز تخصصی کلینیک شلامت پا پردیس کلیک کنید