آرتروززانو

امروزه یکی از شایع ترین بیماری هایی که اغلب سالمندان و در مواردی جوانان را درگیر کرده، آرتروز زانو است. آیا شما هم دچار زانو درد های مزمن می شوید؟ آیا از التهاب و تورم و خشکی زانوی خود رنج می برید؟ یکی از بهترین مراکز درمان آرتروز زانو در تهران ، مرکز تخصصی فوت اسکن پردیس است. در این مقاله قصد داریم با روش های درمان آرتروز زانو و همچنین علائم آرتروز زانو آشنا شویم تا بهترین درمان آرتروز زانو را شروع کنیم.

درمان آرتروز زانو

کلینیک سلامت پا پردیس با سابقه درخشان و طولانی به عنوان نخستین مرکز تخصصی اسکن پا در تهران مفتخر به ارائه خدمات اسکن کامپیوتری پا و درمان غیر جراحی در آرتروز زانو، صافی کف پا، انحراف زانو، زانو ضربدری و پرانتزی، درمان خار پاشنه و میخچه، درمان درد ساق پا و کف پا، درمان انحراف مفصل مچ پا  می باشد.

این کلینیک مجهز به جدیدترین و مدرن ترین دستگاه های اسکنر پا با تکنولوژی کشور آلمان می باشد و آماده خدمت گذاری با استفاده از جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی است.

درمان آرتروز زانو در تهران

آرتروز زانو در تهران

آرتروز زانو بیماری ای است که باعث تخریب و از بین رفتن مفصل های زانو می شود. این بیماری معمولا با بالا رفتن سن افراد بیشتر می شود، به همین علت نام دیگر آن آرتریت پیری است. اگر درد آرتروز خیلی شدید باشد و باعث ناتوانی در حرکات روزمره باشد، پزشک ممکن است عمل جراحی را به شما پیشنهاد کند. البته این جراحی همانند دیگر جراحی ها ، خطرات و عوارض احتمالی خود را دارد. روش های درمانی دیگری غیر از جراحی نیز وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

علائم آرتروز زانو

نشانه‌های آرتروز زانو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱- زانو درد مزمن که باعث محدود شدن حرکات زانو می شود.

۲- از دست دادن انعطاف پذیری زانو

۳- آب آوردن زانو

۴- احساس خشکی و سفتی مفاصل زانو

۵- حس ساییده شدن و شنیدن صدا از زانو هنگام حرکت

۶- تورم و التهاب مفاصل زانو

۷- ناتوانی در انجام حرکات و خم و راست کردن زانو

۸- ضعف عضلات اطراف زانو

۹- تغییر شکل دادن زانو

آرتروز زانو

انواع روش ها درمان آرتروز زانو

اگر درد باعث ناتوانی شخص شود و میزان تخریب زانو خیلی شدید شود یکی از روش های جراحی برای بیمار انتخاب می شود. از انواع روش های جراحی آرتروز زانو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- آرتروسکوپی

۲- پیوند غضروف

۳- سینووکتومی

۴- آرتروپلاستی (تعویض کل یا قسمتی از مفصل زانو)

۵- استئوتومی زانو (جراحی برش استخوان)

پس از انجام جراحی آرتروز زانو با هر یک از روش های بالا، مانند هر جراحی دیگری یک دوره بهبود طولانی نیاز است. این دوران نقاهت و مدت زمان بهبودی، بسته به نوع عمل و هر شخص متفاوت است. هزینه بسیار زیاد، بستری طولانی مدت، عوارض شدید و برگشت ناپذیر بعد از عمل، درمان جراحی را به یک سیستم نامناسب درمان زانو تبدیل می کند. در برخی موارد ممکن است بعد از جراحی، استفاده از عصا و یا پوشیدن یک بریس زانو نیاز باشد که بسیار سخت و آزاردهنده است. 

بیشتر بخوانید: مرکز درمان درد کمر

عالت ایجاد آرتروز زانو

آرتروز زانو یک بیماری مفصلی است که در آن غضروف زانو تخریب و سایش می‌شود. عوامل مختلفی ممکن است باعث ایجاد آرتروز زانو شوند که شامل:

۱-پیری:

با پیر شدن، غضروف زانو تخریب و سایش پذیرتر می‌شود و عمر فعالیت آن کاهش می‌یابد.

۲-چاقی:

چاقی و اضافه وزن ممکن است باعث افزایش فشار بر روی زانو شوند که باعث تخریب غضروف و ایجاد آرتروز زانو می‌شود.

۳- آسیب‌های ورزشی:

آسیب‌های ورزشی مانند شکستگی، ترک و ضربه به زانو می‌توانند باعث آسیب به غضروف و استخوان‌های زانو شوند که ممکن است در نهایت باعث ایجاد آرتروز زانو شوند.

۴- بیماری‌های مزمن:

برخی بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، دیابت و سایر بیماری‌های مرتبط با التهاب مفصل می‌توانند باعث تخریب غضروف زانو شوند و باعث ایجاد آرتروز زانو شوند.

۵- نارسایی عضلات پیرامون زانو:

عدم تقویت عضلات پیرامون زانو و عدم حفظ استحکام و پایداری آنها می‌تواند باعث افزایش فشار بر روی زانو و تخریب غضروف شوند که در نهایت باعث ایجاد آرتروز زانو می‌شود.

۶- عوامل ژنتیکی:

برخی افراد به دلیل وجود عوامل ژنتیکی، از جمله ترکیب ژنتیکی زانو(ساختار زانو که بصورت ارثی در فرد از بدو تولد ایجاد شده و عامل اصلی ایجاد آرتروز زانو می باشد) در معرض ایجاد آرتروز زانو هستند.

۷- عوامل دیگر:

برخی عوامل دیگر مانند عدم مصرف کافی ویتامین D و کلسیم، سابقه‌ی عفونت‌های مفصلی، مصرف برخی داروها و موارد دیگر نیز ممکن است باعث ایجاد آرتروز زانو شوند.

درمان آرتروز زانو بدون جراحی

درمان آرتروز زانو در تهران

امروزه با استفاده از روش های نوین درمان مانند اسکن پا، می توان بدون بستری و نقاهت می توان بیماری خود را درمان کرد. درمان آرتروز زانو در کرج با روش های جدیدی ارائه می شود . در این روش با انجام اسکن پا دلیل ایجاد کننده بیماری و شدت آرتروز تشخیص داده شود . سپس اطلاعات اسکن وارد نرم افزار تشخیص بیماری و طراحی کامپیوتری میشود . با استفاده از اطلاعات اسکن بیمار ، کفی و صندل‌های طبی مخصوص جهت درمان آرتروز زانو طراحی شده و توسط دستگاه تراش کامپیوتری بدون دخالت دست ساخته می شود که درمان بسیار موثری را برای زانو ها فراهم می آورد که باعث تسکین درد و بهبود حرکات مفصل می شود.

برای درمان آرتروز خود می توانید به کلینیک سلامت پا پردیس در دو شعبه کرج و تهران مراجعه کنید.

آدرس کلینیک سلامت پا پردیس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، روبروی مجتمع تجاری پالادیوم، ساختمان پیراسته، طبقه ۴، واحد ۴۱ مراجعه نمایید. تلفن تماس و نوبت دهی ۰۹۱۲۹۳۷۱۰۸۳ می باشد.

آدرس کلینیک سلامت پا پردیس: کرج ، چهارراه طالقانی، به سمت میدان سپاه، روبروی داروخانه هلال احمر، ابتدای بلوار قائم، ساختمان جهان نما، طبقه ۵، واحد ۱۵ مراجعه نمایند. تلفن های تماس و نوبت دهی ۰۹۳۵۹۵۹۶۳۵۳ و ۰۲۶۳۲۷۴۶۸۹۰ می باشد.


بیشتر بخوانبد: عوامل ابتلا به آرتروز


پانوشت: درمان آرتروز زانو در تهران , کلینیک زانو در تهران , بهترین درمان آرتروز زانو , بهترین دکتر آرتروز زانو درمان آرتروز زانو بدون جراحی , درمان آرتروز زانو با فوت اسکن