کاربرد اسکن پا در کودکان

کاربرد اسکن کف پا: برای ساخت کفی طبی ، صندل طبی یا کفش‌های طبی و دیابتی، انجام اسکن کف پا بسیار حائز اهمیت است. برای معرفی بهترین مراکز و روش‌های موجود، با ما همراه باشید. پا به عنوان قلب دوم مشهور است و به همین دلیل باید از آن مراقبت کرده و از کفش مناسب استفاده کرد. ساختار کف پای افراد با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به نقش اساسی آن در تحمل فشارهای مختلف بر اعضای پا و کمر، لازم است که مشکلات ساختاری کف پا مرتفع شود.

توصیه بسیاری از متخصصان بر آن است که کفی طبی پا به صورت سفارشی ساخته شود، تا از آن برای استفاده در کفش و اصلاح فرم کف پا استفاده شود. کفی‌ها و کفش‌های طبی سفارشی، بر اساس ابعاد و فرم پای افراد، برای پوشاندن نواقص، فرم دهی مناسب کف پا و توزیع متعادل فشار طراحی می‌شوند. اسکن کف پا می تواند به متخصص کمک کند تا اطلاعات کامل و دقیقی از کف پای بیمار را دریافت کند و فرآیند طراحی و ساخت بدون هر گونه نقصی پیش برود.

مزایای اسکن کف پا

اسکن کف پا یک روش پزشکی مفید است که مزایای زیادی دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

۱- تشخیص دقیق: با تهیه تصاویری سه بعدی از کف پا، می‌توان اطلاعات کاملا دقیقی در مورد فشارهای مختلف و همچنین توزیع آن‌ها بر روی سطح کف پا به دست آورد. این اطلاعات به پزشکان و متخصصان کمک می‌کند تا مشکلاتی مانند اختلالات در پاشه پا، آرتروز، روماتیسم، پای قوس دار، پای صاف و… را تشخیص دهند و درمان مناسبی را برای آن‌ها پیشنهاد دهند.
۲- تولید کفی طبی: با استفاده از اسکن کف پا، می‌توان کفی طبی را با دقت بیشتری تولید کرد که به شکل دقیقی برای کف پای شما مناسب باشد و به راحتی قابل تنظیم و تغییر باشد. با استفاده از این روش، احتمال ایجاد مشکلات جدید به علت عدم تطابق با کف پا کاهش می‌یابد.
۳- انتخاب صحیح کفش و تجهیزات پا: با استفاده از اسکن کف پا، می‌توان انتخاب صحیح کفش و کفی طبی پا را بهتر انجام داد. این روش به شما کمک می‌کند تا کفش و کفی طبی پای خود را به صورتی انتخاب کنید که با کف پای شما تطابق داشته باشد و مشکلاتی مثل درد و اختلالات پایی را کاهش دهید.

چگونگی ساخت کفی طبی

اهمیت اسکن کف پا برای ساخت کفی طبی

اسکن کف پا برای ساخت کفی طبی بسیار با اهمیت است. با تحلیل دقیق تصاویر سه بعدی از کف پا، می‌توان اطلاعات دقیقی در مورد فشارهای مختلف و همچنین توزیع آن‌ها بر روی سطح کف پا به دست آورد. این اطلاعات به تولید کفی طبی کمک می‌کنند تا به شکل دقیقی برای هر شخص مناسب باشد و به راحتی قابل تغییر و تنظیم باشد. با کمک این روش، کفی طبی با دقت بیشتری تولید شده و احتمال ایجاد مشکلات جدید به دلیل عدم تطابق با کف پا کاهش پیدا می کند. همچنین، این روش می‌تواند به متخصصان کمک کند تا مشکلات مربوط به کف پا را بهتر تشخیص دهند و درمان مناسبی را برای آن‌ها ارائه دهند.

اطلاعات بدست آمده از اسکن کف پا، آگاهی از احساس درد و ناراحتی و معاینات بالینی انجام شده به تراپیست کمک می کند چگونگی عملکرد پاها را ارزیابی کند و نکات مهمی که در انتخاب کفش مناسب باید مورد توجه قرار گیرد را برای شما مشخص کند. به لطف فناوری دیجیتال و نیز پیشرفت تکنولوژی، شما می توانید از مزیت اسکن پا برای اندازه گیری دقیق استفاده کنید و تراپیست با توجه به شرایط پای شما کفی و یا کفش مناسب پای شما را طراحی کند.
اطلاعات بدست آمده از دستگاه اسکن کف پا به نرم افزارهای طراحی کفی داده می شود و با استفاده از نرم افزار، کفی طبی منطبق با مشخصات پای شما طراحی شده و با پرینتر سه بعدی کفی طبی تراش داده می شود. شما با داشتن هر شغل، هر موقعیت و هر سنی می توانید با مراجعه به کلینیک سلامت پای پردیس، کفی مخصوص پای خود را داشته و از سلامت خود با هدف کاهش عوارضی که ناشی از بد شکلی پا است، بهره مند شوید.

اسکن کف پا چگونه انجام می‌شود؟

اسکن کف‌پا یا همان قالب‌گیری مجازی، یک تکنولوژی جدید و سریع است که برای اندازه‌گیری کف‌پا استفاده می شود. به طور کلی برای ساخت تجهیزات کفی طبی و یا کفش طبی، به ابعاد دقیق کف‌پا احتیاج است. با این روش در کمتر از ۱۰ ثانیه به تمامی ابعاد، همچون ارتفاع قوس کف‌پا و طول قوس کف‌پا به طور دقیق دست پیدا می‌کنیم. اسکن کف‌پا یکی از اساسی‌ترین و جدیدترین تست‌ها برای اطلاع از سلامت پا نیز است.

با این روش بسیاری از مشکلات پا مشخص می‌شود. برای اینکه بیشترین اطلاعات را در مورد اندازه، شکل، فشار و حرکت پا کسب نمایید، متخصصان توصیه کرده اند که سالانه حداقل یک بار اسکن کف‌پا انجام دهید. در کلینیک سلامت پا پردیس برای یافتن بسیاری از مشکلاتی که منشأ آن‌ها از کف‌پا است، اسکن کف‌پا توسط پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها انجام می‌شود. اسکن کف‌پا می‌تواند بسیاری از مشکلات افراد از جمله درد پا، کمر درد و… را بهبود بخشد. با استفاده از این تکنولوژی و همچنین بررسی دقیق ساختار کف‌پا، می‌توانید با تصحیح ایرادات و نواقص ساختاری، سلامت خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

اهمیت اسکن کف پا برای ساخت کفی طبی

چگونگی ساخت کفی طبی

کفی طبی یک نوع ابزار تخصصی است که برای اصلاح و یا تغییر عملکرد پا استفاده می‌شود و به صورت اختصاصی برای درمان، تصحیح و نیز حمایت از پاها در برابر بیماری‌ها و عوارض مختلف از جمله عوارض دیابت در پاها، تغییرات بیومکانیکی و آسیب‌دیدگی‌های مزمن پاها طراحی می‌شود. کف پای صاف یک مشکل است که ناشی از تحلیل قوس طولی داخلی در پا است. استفاده از کفی‌های طبی جهت حمایت و راحتی پا مناسب است، زیرا با پشتیبانی از قوس کف پا، فشار وارده به پا و مفاصل فوقانی کاهش می‌یابد. این کفی‌ها به عنوان تکیه گاه کف پا در کفش قرار می‌گیرند و با حفظ و بهبود هم ترازی استخوان‌ها، موجب تسکین درد، جلوگیری از بروز درد در قسمت‌های مختلف پا و بهبود تعادل و عملکرد پا می‌شوند.
کفی‌های طبی سفارشی با توزیع نواحی فشار و همچنین هماهنگی وزن پاها، از ایجاد بسیاری از دردها و آسیب‌ها در نواحی کف پا، ساق پا، گردن، لگن و کمر و … جلوگیری می‌کنند. انواع مختلف کفی طبی به منظور اصلاح ساختار کف پا، مانند پاشنه، قوس کف پا یا سینه پا طراحی می‌شوند. از طریق ارزیابی بیومکانیکی با استفاده از تکنیک‌های مختلف، تصویر سه بعدی از کف پاها بدست می‌آید که با استفاده از این داده‌ها، کفی طبی ساخته شده کاملاً متناسب با فرد خواهد بود. کفی‌های طبی به عنوان ضربه‌گیر، شوک وارد بر کف و قوس پا را جذب کرده و از صدمه دیدن و التهاب این قسمت‌ها جلوگیری می‌کنند و یا آن را کاهش می‌دهند. به دلیل درمان طیف گسترده‌ای از عارضه‌ها توسط کفی‌های طبی، این وسیله به عنوان پرمصرف‌ترین وسیله‌ای که ارائه می‌گردد شناخته می‌شود.

کفش دیابتی چیست و در چه مواردی استفاده می‌شود؟

بیشتر پزشکان متخصص در مراقبت از بیماران دیابتی تأکید دارند که استفاده از کفش‌ و کفی های دیابتی می تواند باعث حفظ راحتی و سلامت پاها شود. کفش‌های دیابتی، همانطور که از نامشان پیداست، مناسب برای بیماران دیابتی ساخته شده‌اند. دیابت یکی از اختلالات متابولیک بدن است که باعث تولید ناکافی انسولین یا حساسیت کم به انسولین می‌شود. انسولین یک هورمون اساسی است که در جذب قند از خون به سلول‌ها کمک می‌کند تا انرژی تولید کنند.

در صورتی که این فرایند به درستی انجام نشود، قند در خون باقی می‌ماند و ممکن است در طولانی مدت به بسیاری از مناطق بدن، از جمله پاها، آسیب برساند.
زخم‌های وارد شده به پا یکی از مشکلاتی است که افراد دیابتی باید همیشه به آن دقت کنند. اغلب این زخم‌ها قابل پیش‌بینی نیستند و همانطور که قبلا اشاره شد، اگر زخم پا تاخیر بیشتری ببیند، ممکن است منجر به قطع عضو شود. در حال حاضر، برای این افراد توصیه می‌شود که از کفش‌ و کفی های دیابتی استفاده کنند. این کفش‌ها از مواد نرمتری نسبت به کفش‌های عادی ساخته می‌شوند و با امکان تنظیم و شخصی‌سازی برای پاهای حساس طراحی می‌شوند. هدف اصلی این کفش‌ها این است که فشارهای زیاد روی پا را کاهش داده یا از بین ببرند.

در کلینیک سلامت پا پردیس، اسکن کف پا با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها صورت می‌گیرد تا اطلاعات بدست آمده جهت ساخت کفی‌های طبی و کفش‌های دیابتی دقیق و کامل باشد. فوم‌های استفاده شده برای ساخت کفی‌ها از بهترین مواد تهیه می‌شوند. برای مشاوره رایگان با متخصصان ما در ارتباط باشید. به عبارتی که در این مقاله ذکر شده، یکی از راه‌های اساسی مراقبت از پا، استفاده از کفش‌ها ی مناسب و کفی‌ و صندل های طبی است.

کاربرد اسکن کف پا

توجه داشته باشید که هدف از استفاده از کفش‌های مناسب و کفی‌های طبی، اصلاح فرم و ساختار پا و کف پا است تا به رفع نواقص در این نواحی کمک شود. بهترین انتخاب برای شما، طراحی و ساخت سفارشی است تا با اندازه‌گیری دقیق و بررسی جامع شکل و فرم پا و کف پا، کفی و صندل طبی و کفش مناسب برای شما تهیه گردد.

آدرس شعبه تهران:تهران زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، روبروی مجتمع تجاری پالادیوم، ساختمان پیراسته ، طبقه ۴، واحد ۴۱
تلفن تماس و نوبت دهی: ۰۹۱۲۹۳۷۱۰۸۳
آدرس شعبه کرج: چهارراه طالقانی، به سمت میدان سپاه، روبروی داروخانه هلال احمر، ابتدای بلوار قائم، ساختمان جهان نما، طبقه ۵، واحد ۱۵
تلفن تماس و نوبت دهی: ۰۹۳۵۹۵۹۶۳۵۳ و ۰۲۶۳۲۷۴۶۸۹۰